SÕNAKUNSTI SAMMUD. KIRJANDUSE ÕPIK GÜMNAASIUMILE, 2. OSA, 890812035

SÕNAKUNSTI SAMMUD. KIRJANDUSE ÕPIK GÜMNAASIUMILE, 2. OSA, 890812035

 • 14 päeva tagastusõigus 14 päeva tagastusõigus
 • 0€ ettemaks, maksa siis kui kaup käes 0€ ettemaks, maksa siis kui kaup käes
28,05 € • 14 päeva tagastusõigus 14 päeva tagastusõigus
 • Pretensioonide esitamise aeg 2 aastat Pretensioonide esitamise aeg 2 aastat

Toote kirjeldus

„Sõnakunsti sammud“ on õpik gümnaasiumi kirjanduskursuse „Kirjandus antiigist 19. sajandi lõpuni“ käsitlemiseks. See on teine osa kolmeosalises sarjas, mida alustab õpik „Sõnakunsti kuju“ (kursus „Kirjanduse põhiliigid ja žanrid“) ning mille lõpetab õpik „Sõnakunsti jäljed“ (kursus „Kirjandusteose analüüs ja tõlgendamine“). Õpikuid saab kasutada ka eraldi, kõige terviklikuma ülevaate kirjandusloost, poeetikast ja kirjanduse tõlgendamisest annavad nad kolmekesi koos.Õpik koosneb kolmest osast. Esimene tutvustab kirjandusloo mõistet ja ülesandeid. Teine keskendub kirjanduse muutumisele ajas: sõnakunsti funktsioonide, sisu, vormide ja žanrite, levi ja lugejaskonna seostele ajastu vaimsuse ja oludega. Kolmas osa vaatleb sõnakunsti pidevust läbi aegade: teemasid ja probleeme, millele kirjandus on alati keskendunud ning mis seeläbi ühendavad tänapäeva kirjanikke ja lugejaid varasematega ning aitavad ühtlasi mõista nende ajastuomaseid eripärasid.Iga osa koosneb kuuest põhi- ja ühest kokkuvõttepeatükist. Lugemistekstid põhipeatükkide alguses pärinevad peamiselt renessansiaja, 17. sajandi ja valgustusajastu kirjandusest. Ülevaated kirjandusloolistest protsessidest hõlmavad ka varasemat ja hilisemat aega. Tekstide osas pakub antiik- ja keskaja käsitlemisele tuge õpik „Sõnakunsti sammud“, 19. sajandi tekstidele on pühendatud õpik „Sõnakunsti jäljed“. Lugemistekstid on õpikusse paigutatud kronoloogilises järjekorras ning juhatavad sisse ja illustreerivad kirjanduslooga seotud teemasid, mida tutvustavad õpitekstid. Ülesanded juhatavad nägema seoseid lugemis- ja õpitekstide vahel ning seostama mineviku kirjandust tänapäeva probleemidega. Kokkuvõttepeatükid aitavad kinnistada omandatud teadmisi ning korrastada ülevaadet Euroopa kirjanduse ajaloolisest arengust. Kirjanduslooliste teadmiste jagamise kõrval on õpiku eesmärk seletada, kuidas kirjandus on olnud aja jooksul kultuuri ja ühiskonna arenguga seotud ning kuidas kirjandusloo käsitlemine sõltub ajastust ja olukorrast, kus seda käsitletakse. Need teadmised aitavad õpilasel orienteeruda mitmekesiste kirjanduslooliste allikate seas, millega ta võib õpingute käigus või elus kokku puutuda, ning võivad olla toeks nüüdiskirjanduse ja kriitika lugemisel, mille juures kirjandusloolisi käsitlusi ja üldistusi on veel vähe.Õpikut on retsenseerinud Liina Lukas ja Andrus Org.

Spetsifikatsioonid

0.295 cm

0.21 cm

0.008

Pehme köide

Eestikeelne

128

2019

Kohaletoimetamine

Tarneviisid

  Tagastamine

  Kui mingil põhjusel kauba kättesaamisel selgub, et kõiki või osasid kaupu ei soovi välja osta, võib ilma igasuguse põhjenduseta need 14-päeva jooksul tasuta tagastada. Kõikidele kaupadele kehtib 24-kuuline pretensioonide esitamise aeg.

  Küsimused ja vastused

  Kuidas tellimust muuta ja katkestada?

  Kui soovite muuta või katkestada juba esitatud tellimust, siis kõige kiiremini saab seda teha helistades Hansaposti klienditeeninduse telefonile 611 5511. Teine võimalus on saata kiri meie e-posti aadressile hansapost@hansapost.ee või veebis tagasiside vormi kasutades. 

  Kuidas saada kõige kiiremini infot oma tellimuse kohta?

  Kui soovite saada infot oma tellimuse kohta, siis helistage Hansaposti klienditeeninduse numbrile 611 5511. Kui olete Hansaposti veebikaubamaja püsiklient, siis saate jälgida oma tellimusi Hansaposti kodulehel. 

  Kuidas ma saan oma tellimust jälgida?

  Hansapost kasutab Omniva ja Itella Smartposti paki kohale toimetamise teenuseid. 

  Valides Omniva transpordiviisi, saab klient jälgida saadetise teekonda Omniva kodulehel (www.omniva.ee/era/jalgimine ). Vöötkoodi saamiseks palun kirjutage (hansapost@hansapost.ee) või helistage Hansaposti klienditeenindusse (611 5511). 

  Itella Smartposti puhul saab klient SMS teavituse paki saabumisest pakiautomaati. Täiendavat infot oma paki kohta saada helistades Itella Smartposti klienditeeninduse telefonile 43 54 547 või 53 495 775.

   

  Kuidas saab osta järelmaksuga?

  Järelmaksu taotlust oma tellimusele saab esitada helistades Hansaposti klienditeenindusse telefonil 611 5511 või vormistada tellimus veebikaubamajas. Järelmaksu taotlust saab esitada alates ostusummast (enne saatekulu lisamist) 38 EUR. Valides transpordiviisiks „pakiautomaat“ järelmaksu taotlust vormistada ei saa. 

  Miks registreeruda veebikaubamaja püsikliendiks?

  Püsikliendiks registreerumine võimaldab vormistada tellimused mugavalt ja kiirelt, jälgida oma tellimusi, saada erinevaid sooduspakkumisi, muuta oma andmeid kõige kiiremini. 

  Unustasid veebikaubamaja salasõna?

  Uue salasõna saab siit: (suunab:https://www.hansapost.ee/unustasin_salasona), sisestades sinna oma e-maili aadressi.

  Kuidas ma saan oma andmeid muuta?

  Oma andmeid saab muuta helistades Hansaposti klienditeeninduse telefonile 611 5511 või kirjutades kirja aadressile hansapost@hansapost.ee. Hansaposti veebikaubamajas konto registreerinud inimesed saavad muuta andmeid MINU KONTO osa all.